ЗАКОРДОН НАМ ДОПОМОЖЕ: ЯК ОТРИМУВАТИ ГРАНТИ?

Byadmin

ЗАКОРДОН НАМ ДОПОМОЖЕ: ЯК ОТРИМУВАТИ ГРАНТИ?

Щоб прийти до сучасного успіху, проект «Енергоефективне село» супроводжувався активною компанією фандрайзингу – пошуком ресурсів за кордоном. “Було випробувано безліч моделей, але успішно відпрацювали лише три: перша – отримання грантів шляхом написання важких та складних проектних заявок; друга – залучення компаній для надання соціальних інвестицій; третя – проведення міжнародних заходів із залученням іноземних інвесторів та великих компаній” – підкреслює Станіслав Ігнатьєв, виконавчий директор “Інституту сталого розвитку”.
Використовуючи ресурси грантів, вдалося отримати гроші на проведення кваліфікованого енергетичного аудиту, придбання та інсталяцію системи вуличного освітлення, санацію та утеплення будівель. Однак, цей ресурс був достатньо складний в отриманні, оскільки витрачалось багато часу на пошук конкурсів грантів, написання заявок, ведення переговорів, і, головне, – проведення прозорих та відкритих закупівель, вчасне виконання робіт та подання вичерпних звітів.
Залучення соціальних інвестицій від міжнародних компаній – менш часомісткий, але не менш трудомісткий процес, який зводився до проведення широких інформаційних компаній для іноземного бізнесу та ведення переговорів із підприємствами. Завдяки цьому напрямку вдалося отримати німецьку велику модульну котельню із двома котлами та двоконтурний твердопаливний котел для клубу і бібліотеки.
Також тема проекту «Енергоефективне село» стала однією із ключових дискусій Першого Україно-Німецького бізнес-форуму «Біоенергетика, Енергоефективність та Агробізнес», проведеного за участі Інституту сталого розвитку у Харкові. Захід підтриманий Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Генеральним консульством ФРН у Донецьку та Почесним консулом ФРН у Харкові. В роботі форуму взяли участь 42 представники німецьких енергетичних компаній та фінансових установ, зокрема Федеральний Міністр економіки та розвитку ФРН. За результатами презентації проекту, німецька компанія Valliant Group надала безкоштовно тепловий насос для опалення лікарні, а одна з програм ООН погодилась на фінансування санації та утеплення будівлі.
Енергоефективне село Веселе постійно відвідують міжнародні делегації, зокрема, із США, Німеччини, Польщі, Швейцарії. Відкритість проекту та бажання продемонструвати власні результати призвели до приходу в регіон інвестора, який розпочав проектування сонячної електростанції потужністю 1,8 МВт біля села Веселого, яка стане найбільшим об’єктом альтернативної енергетики регіону.
І, нарешті, Кабінетом Міністрів України проект «Енергоефективне село» визнаний кращим проектом у галузі енергоефективності та енергозбереження, що реалізовується органом місцевого самоврядування (Харківською районною радою), та посів перше місце у національному конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування», а також нагороджений відзнакою Ради Європи.
Ініціатива зі створення енергоефективної громади стала черговою ілюстрацією крилатого висліву Остапа Бендера із «Золотого теляти»: «Гроші є завжди, просто треба вміти їх взяти».

About the author

admin administrator