ХАРКІВЩИНА ЗРОБИЛА ЧЕРГОВИЙ КРОК ПОДАЛІ ВІД ГАЗПРОМУ

Byadmin

ХАРКІВЩИНА ЗРОБИЛА ЧЕРГОВИЙ КРОК ПОДАЛІ ВІД ГАЗПРОМУ

У селі Гоптівка Харківської області, неподалік від пункту пропуску через державний кордон з’явилася нова сонячна електростанція. Подібні проекти ефективно демонструють впевнений рух України до енергетичної незалежності.
Нагадаємо, що перший масштабний проект біля кордону є “Енергоефективне село”. В рамках проекту створено модель енергодостатнього сільського населеного пункту. На першому етапі, було створено об’єкти місцевої теплоенергетики (2 котельні), які використовують місцеву біомасу. На другому, – забезпечено опалення ФАПу тепловим насосом та повна його термомодернізація. На третьому, – освітлено 5 км вулиць, використовуючи світлодіодне освітлення та фотовольтаїчні панелі.
На даний момент, завершено проектні роботи із будівництва місцевої сонячної електростанції, потужність 1,8 МВт. Найголовніше, що знайдено інвестора для будівництва цього об’єкту зеленої енергетики. І це буде найбільший об’єкт альтернативної енергетики в Харківській області. Отже, «Енергоефективне село» – це зелений проект, який пройшов шлях від малої теплоенергетики до електрогенерації у промислових масштабах.

About the author

admin administrator