Історія

Громадська організація «Інститут сталого розвитку» (ISD) – незалежний громадський аналітичний центр, що працює в Харківській області.
ISD була заснована в 2001 році, а офіційно зареєстрована у 2004 р. Засновниками громадської організації стала група активістів , політиків і міжнародних експертів. Біля витоків організації стояли: міський голова міста Куп’янськ (Харківська область) Михайло Римський, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Василь Потапов, начальник управління економіки Куп’янського міськвиконкому Олександр Шапошников, депутат міської ради Олександр Іванов, депутат обласної ради Ольга Івлєва, виконавчий директор “Міський центр громадських організацій” Андрій Григоров.
Велику допомогу в розвитку ISD відіграли експерти проекту LARGIS [www.largis.org.ua] (що було реалізовано в Україні за підтримки DFID) Алан Хенкок  (Великобританія), Поль де Ноєр  (Нідерланди), а, особливо, директор проекту LARGIS – Дункан Ліч. Експерти проекту допомогли розробити стратегічний план розвитку НУО , яка діє в даний час.
За організаційний розвиток ми вдячні професору Манчестерського університету Дейву Кеннет і професору Варшавського університету Павлу Сванєвічу.
У 2003 році голова ISD Станіслав Ігнатьєв був нагороджений званням «Молодіжний лідер року» та ISD визнана найбільш активною громадською організацією Харківської області.
У 2004 році активісти ISD зупинили руйнування екосистеми Червонооскільського водосховища (шосте за об’ємом штучне озеро в Україні)
У 2005-2006 ISD розробляла стратегічні плани міст України . Найбільш успішні плани були реалізовані в Куп’янську та Чугуєві (Харківська область), Сватове (Луганська область), Красноперекопську (Крим).
У 2006 році активісти ISD зупинили лісову пожежу і були нагороджені дипломами Міністерства з надзвичайних ситуацій України.
Крім того, розвитку організації сприяли 3 волонтерами Корпусу Миру США в Україні, яке були запрошені колектив організації, та координатор проекту розвитку молоді з Корпусу Миру США в Україні Анатолій Сахно. За сприяння проектам організації, ми вдячні Волонтеру Корпусу Миру США – Евану Хьюзу.

У 2007 році нами була започаткована найбільша в Україні програма підготовки активістів у галузі альтернативної енергетики та енергозбереження.
У 2008 році була створена коаліція громадських організацій «Прозора земля», яка провела найбільший в Україні громадський моніторинг порушень земельного законодавства та порушення прав громадян у галузі земельних відносин. Проведена активна компанія адвокасі дозволила внести зміни до законодавства України, які дозволили знизити рівень корупції і зробити більш прозорою для населення земельну політику.
У 2009 році директор ISD був нагороджений дипломом Кабінету Міністрів України «За сприяння реалізації земельної реформи в Україні».
ISD – активний учасник Мережі лідерів громадянського суспільства.
ISD – один з учасників Глобального договору .